Dziękujemy Ci Astrid Lindgren!

piątek, 23.10.2020

Dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie wyraża wielkie uznanie dla dzieci Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie za liczny udział w konkursie plastycznym i piękne prace. Szczególnie dziękujemy nauczycielce – bibliotekarzowi Zespołu Szkół Specjalnych Pani Joannie Stróżyk- Ryczek za opiekę i wsparcie dzieci w przygotowaniu prac na konkurs. Dziękujemy też uczennicy LO nr 1 w Szubinie Dominice Tokarczyk za pomoc przy zorganizowaniu wystawy pokonkursowej.

Z przyjemnością informujemy o udanym zakończeniu konkursu plastycznego dla dzieci pt. : Pipi na urodziny. realizowanego z okazji 75 rocznicy pierwszego wydania  Pippi Långstrump jednej z najbardziej popularnych książek dla dzieci na świecie. ( listopad 1945r., polskie wydanie) autorstwa Astrid Lindgren jednej z najwybitniejszych pisarek dla dzieci na świecie. Pippi Långstrump, Dzieci z Bullerbyn jest ulubiona lekturą wielu pokoleń nie tylko polaków.

Skromnym wyrazem naszej wdzięczności dla pisarki był konkurs plastyczny zorganizowany przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Wzięło w nim udział dwadzieścioro dzieci, w tym aż osiemnaście z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Każdy z uczestników konkursu otrzyma drobny upominek, a obrazy stworzone przez dzieci możecie Państwo oglądać w poniższej galerii.

Dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie wyraża wielkie uznanie dla dzieci Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie za czyny udział w konkursie plastycznym i piękne prace. Szczególnie dziękujemy nauczycielce – bibliotekarzowi ZSS Pani Joannie Stróżyk- Ryczek za opiekę i wsparcie dzieci w przygotowaniu prac na konkurs. Dziękujemy też uczennicy LO nr 1 w Szubinie  Dominice Tokarczyk za  pomoc przy zorganizowaniu wystawy pokonkursowej. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była bibliotekarz P. Maria Mańkowska.

Oto uczestnicy, a zarazem zwycięzcy naszego konkursu:

Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Szubinie:

Mateusz Pobudokiewicz, Marcin Pawlak, Damian Skonieczny, Julia Hibner, Łukasz Waryan

Nikodem Brzeziński, Kacper Parus, Martin Jaruzal, Marta Werges, Magdalena Nowicka

Patryk Bolesta, Karolina Kotyńska, Jacek Fronckowiak, Oliwia Katafiasz, Piotr Świtała

Kacper Chodorowski, Patryk Pyszczyński.

Ponadto w konkursie wzięli udział: Martyna Gorzejewska – Białe Błota Szkoła Podstawowa „Cztery Pory Roku” Tomasz Mańkowski- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie oddział „O” „Biedronki”.