Ognisko na zakończenie ferii w Chomętowie

piątek, 1.9.2017

30 sierpnia 2017 dzieci po raz ostatni przyszły na zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę w czasie wakacji letnich. Na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji . Rozpalono ognisko na którym uczestnicy piekli kiełbaski, częstowano się ciastkami. Zorganizowano gry i zabawy dla dzieci a m. in: slalom z piłką, kręcenie hula hopem, skoki przez skakankę, marsz z woreczkiem na głowie między pachołkami. Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Było dużo śmiechu i żal było się rozstawać. Jednym z punktów ogniska pożegnalnego było spotkanie z socjoterapeutą, który w przystępny sposób mówił dzieciom o niebezpieczeństwach zw. z używaniem alkoholu w rodzinie. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki. Zajęcia były prowadzone razem ze Świetlicą Wiejską. Spotkanie było dofinansowane przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Biblioteka chciał podziękować swoim sponsorom: Masarni Władysławowo Sp. J. R., A., B. Zawistowski za pyszne kiełbaski na ognisko oraz Polskiemu Związkowi Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS” za gadżety.