Smerfy i Żabki w Samoklęskach Małych

niedziela, 22.5.2016

W piątek 20 maja filię biblioteczną w Samoklęskach Małych odwiedziły Smerfy i Żabki wraz z opiekunkami i wychowawczyniami p. Natalią Kalka-Markowską oraz p. Dorotą Śmigiel z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Przedszkolaki zapoznały się z biblioteką- magicznym dla nich miejscem. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Rozwiązywały zagadki związane ze znajomością treści baśni, dopasowywały do nich rekwizyty oraz wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku”. Po „Spotkaniu z książką” z zaciekawieniem wyruszyły na poszukiwanie ukrytego skarbu. Dzieci uważnie śledziły trasę. Przy każdym punkcie musiały wykonać zadanie lub rozwiązać zagadkę. Skarbem okazały się słodycze znalezione na szczycie wzniesienia. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej zabawy atmosferze.W spotkaniu przygotowanym przez bibliotekarkę P. Grażynę Gabryszewską uczestniczyło prawie pięćdziesiąt dzieci. Gratulujemy organizatorom wizyty, a dzieciom życzymy ciekawych spotkań z książką.