Święto Pieczonego Ziemniaka w Chomętowie

czwartek, 11.9.2014

W poniedziałek, 8 września 2014 r., w bibliotece w Chomętowie odbyła się impreza dla dzieci na cześć ziemniaka. Święto Pieczonego Ziemniaka to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie Filię w Chomętowie i Świetlicę Wiejską. Rozgrywano liczne konkurencje sportowe, w których wykorzystano ziemniaka. Było więc przenoszenie ziemniaków na drewnianych łyżkach, znalezienie największej ilości ziemniaków ukrytych na boisku, mini hokej z ziemniakiem. Konkurencje przyniosły wszystkim wiele radości.

Dzieci wykonały także “cudaki – kartoflaki”. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek.

W imprezie wzięło udział 18 dzieci. Zajęcia przeprowadziła pani Beata Nitka ze Świetlicy, pani Renata Swoińska z Domu Kultury oraz bibliotekarka Marta Szczepaniak.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Chomętowie