Uniwersytet Życia

Edycja 2018/2019 


 


Edycja 2014-2015

Finał zajęć z języka niemieckiego dla dzieci, prowadzonego przez germanistkę Marlenę Markowską:

Zdjęcia z uroczystego zakończenia semestru języka hiszpańskiego, prowadzonego przez iberystkę Agnieszkę Winiarską:

Zakończenie zajęć z języka angielskiego, prowadzonego przez anglistkę Darię Mielcarek:

 

 


Z przyjemnością informujemy Państwa, że ruszyła kolejna edycja kursów językowych. Zapraszamy serdecznie do korzystania z zajęć:


  • Każdy poniedziałek miesiąca język francuski dla dorosłychOddział dla dzieci (parter) od godz. 18:00
  • Każdy wtorek miesiąca język angielski dla dorosłych – Czytelnia główna (piętro) – godz. 17:00 dla średniozaawansowanych; godz. 18:00 dla zaawansowanych; godz. 19:00 dla początkujących.
  • Każda środa miesiąca język hiszpański dla dorosłychOddział dla dzieci (parter)godz. 17:30 dla początkujących; godz. 18:45 dla zaawansowanych.
  • Każdy czwartek miesiąca język niemiecki dla dzieciOddział dla dzieci i młodzieży (parter) – godz. 17:00

Edycja 2013-2014


Kończy się czwarty sezon Uniwersytetu Życia w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie. Paleta zajęć obejmująca: cztery języki obce, jogę, medytacje relaksacyjne, spotkania ze znaczącymi postaciami życia publicznego regionu, wystawy i wernisaże, porady prawnika oraz spotkania w kołach zainteresowań – oto nasza oferta dla osób dorosłych. Cieszy nas, że nasza oferta znajduje spore zainteresowanie wśród mieszkańców gminy. Pora jednak na wakacje. Do zobaczenia we wrześniu, gorąco zapraszamy!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej  w Szubinie
Mirosław Rzeszowski

 


Joga to jedna z proponowanych form w ramach Uniwersytetu Życia odbywającego się w szubińskiej bibliotece. U nas możecie też spróbować medytacji relaksacyjnej, udziału w  spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, prelekcjach naukowców i ciekawych ludzi. W Rejonowej Bibliotece Publicznej prowadzone są także lektoraty z angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce Uniwersytet Życia.  Zapraszamy!


Miło nam poinformować, że z początkiem września 2013 roku rozpocznie się w naszej bibliotece kolejna część zajęć w ramach Uniwersytetu Życia. Inauguracja kursu języka angielskiego dla dorosłych odbędzie się 3 września o godz. 17:00, kursu języka hiszpańskiego 4 września o godz. 17:00, medytacji relaksacyjnej dla kobiet 5 września o godz. 17:00. Zajęcia z jogi rozpoczną się w późniejszym terminie.  Zapraszamy do udziału w proponowanych zajęciach Uniwersytetu Życia.

 

 


W czerwcu odbywają się ostatnie zajęcia w ramach “Uniwersytetu Życia”  zorganizowanego przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Przez dziewięć miesięcy mieszkańcy Gminy Szubin w murach naszej biblioteki pobierali nauki z języka hiszpańskiego i angielskiego, ćwiczyli jogę, uprawiali medytację relaksacyjną, a także brali udział w prelekcjach i spotkaniach. Teraz przyszedł czas kanikuły. Biblioteka prowadzi oczywiście swoją działalność przez okrągły rok, ale naszych słuchaczy, a także wszystkich nowych chętnych do skosztowania owoców wiedzy zapraszamy od września na kolejną turę zajęć. Już pod koniec sierpnia będziemy Państwa szeroko informować o naszej ofercie. Zapraszamy!