Flamenco w bibliotece

czwartek, 11.8.2011

Tego nikt się nie spodziewał. Grupa hiszpańskich dziewcząt w kilka minut  opanowała szubińską bibliotekę zamieniając ją w wyspę radości, śpiewu i tańca flamenco. Przyczyną fiesty było spotkanie grup językowych z Nakła i Szubina  prowadzonych przez iberystkę Agnieszkę Winiarską.

Uczestnicy kursu hiszpańskiego w szubińskiej książnicy przygotowywali się długo do międzynarodowego spotkania czując pewną tremę. Szybko okazało się, że nabyte  zdolności językowe starczyły w zupełności. Kilkugodzinne spotkanie w środowy wieczór upłynęło jak jedna chwila. Złożyły się na nią m.in. popisy lingwistyczne Polek, opowieść o Hiszpanii naszych gości, pokaz tańca i przygotowanie sangrii oraz wspólne biesiadowanie. Należy dodać, że o ciepłe przyjęcie gości zatroszczyli się  uczestnicy kursu hiszpańskiego w Szubinie. Pod kierunkiem Marii Mańkowskiej kierowniczki działu przygotowali liczne placki i inne smakołyki. Był też czas, by  kilkunastoosobowa grupa dziewcząt ze słonecznej Hiszpanii zwiedziła bibliotekę. – Liczymy, że to nie ostatnia wizyta dziewcząt z Hiszpanii. Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie wznowi od września naukę hiszpańskiego, będzie więc szansa  na ciekawą przygodę zapraszamy! – oświadczył dyrektor Mirosław Rzeszowski.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski