Noc w naszej bibliotece

poniedziałek, 16.5.2011

Piątek 13 maja był ostatnim dniem ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Nie zważając na pechową trzynastkę, w Oddziale dla dzieci i młodzieży szubińskiej biblioteki zorganizowano wachlarz działań pod nazwą “Noc w Bibliotece”.

Tego wieczoru bawiono się wybornie. Wśród licznych atrakcji było m.in.: przygotowywanie czekoladowych kulek, lektura bajek, o krasnoludkach, zabawy przy muzyce, zwiedzanie niedostępnych zazwyczaj zakamarków książnicy, zabawy w zaimprowizowanym bibliotecznym laboratorium chemicznym, mini koncert muzyki ciut poważnej lecz pięknej i wiele innych. Rzecz jasna wszyscy mali goście otrzymali tego wieczoru czapki krasnoludków. Prawdziwie nocna część “Nocy w Bibliotece” odbyła się pod znakiem kultury francuskiej. Teledyski i ciekawostki kulturalne tworzące koloryt Francji prezentowała multimedialnie Anna Koenig Wiśniewska. Całość imprezy przygotowała i przeprowadziła Maria Mańkowska przy wsparciu Małgorzaty Zębały i Natalii Jaroszewskiej oraz Kamila Libronta. Ci, którzy nie byli niech żałują! Następna taka impreza za rok!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
mgr Mirosław Rzeszowski