Wakacje w filii bibliotecznej w Rynarzewie

poniedziałek, 15.7.2024

Nareszcie wakacje! Tyle wolnego czasu, że aż szkoda go marnować na nudę. Na szczęście z pomysłami przychodzi filia biblioteczna w Rynarzewie, gdzie w dniach 08 – 11 lipca 2024 r. spotykały się dzieci, aby spędzić wspólnie czas. W programie były zajęcia plastyczne. Malowaliśmy obrazy na płótnie, bawiliśmy się kropką. Powstały unikatowe dzieła. Był dzień techniczny – bawiliśmy się pracami 3D. Powstały ptaki, które po wyschnięciu kolorowaliśmy. Jednak najbardziej do gustu przypadł dzieciom dzień sportowy. Zajęcia pozwoliły wyszaleć się przy koleżeńskiej rywalizacji. Były zabawy z kijami, piłeczkami, kółkami i innymi gadżetami. Dużą frajdę sprawiło puszczanie baniek i bieganie za nimi. Kiedy już się zmęczyliśmy to odpoczywaliśmy przy grach planszowych. Uczestnicy uczyli się tolerancji, współpracy i przyjaźni, a dzięki pracy w grupie rozwijali umiejętności społeczne. Podczas spotkań nie zabrakło słodkości i lodów dla ochłody, bo pogoda nam dopisała. Zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesław Siódmiak. Do zobaczenia na następnych zajęciach.