„Piątkowe hece w bibliotece” – już za nami

środa, 3.6.2015

W każdy piątek maja, w Bibliotece Publicznej w Chomętowie, odbywały się zajęcia dla dzieci. Było dużo zajęć plastycznych, głośnego czytania, zabaw i dobrego humoru.

Na pierwszym spotkaniu zajęliśmy się podwodnym światem. Dzieci poznawały stworzenia wodne.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy poznali legendę o Smoku Wawelskim, po czym każdy z rolki po papierze zrobił groźnego smoka ziejącego ogniem.

Na trzecich zajęciach dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zrobiły medal dla Mam z okazji ich święta. Następnie wysłuchały bajki „Filip i mama, która zapomniała” P. Lindenbaum, do której zrobiły piękne ilustracje.

Podczas ostatnich zajęć uczestnicy spotkania czytali ciekawostki o bocianach, rysowali wielką łąkę z bocianami, a także uczestniczyli w zabawach „żerujące boćki” oraz quizie bocianowym. Nie zabrakło też bajki. Jedna z uczestniczek – Natalka, przeczytała fragment książki pt.: „Kajtkowe przygody” M. Kownackiej.

Słodki poczęstunek i napoje towarzyszyły dzieciom podczas każdych zajęć. Imprezy przygotowała i przeprowadziła Marta Szczepaniak.

fot. RBP w Szubinie Filia w Chomętowie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie