10 lat Partnerstwa dla Krajny i Pałuk w obiektywie

poniedziałek, 15.4.2013

W miniony piątek, w murach naszej biblioteki gościliśmy członków, partnerów i sympatyków Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Okazją do tego spotkania było 10-lecie istnienia partnerstwa-organizacji i społeczników zaangażowanych w rozwiązywanie problemów wsi. Na początku stowarzyszenie funkcjonowało nieformalnie, z czasem uzyskało osobowość prawną, która wpłynęła na rozwój aktywności lokalnej regionu Krajny i Pałuk.

12 kwietnia 2013 roku miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt. „10 lat Partnerstwa dla Krajny i Pałuk w obiektywie”, do obejrzenia której zaprosił Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

Podczas wernisażu głos zabrał między innymi Ryszard Kamiński, który przytoczył zebranym krótką historię stowarzyszenia, a także zaznaczył, iż w rozwoju obszarów wiejskich najważniejszy jest pomysł, którym członkowie “Partnerstwa dla Krajny i Pałuk” nieustannie dysponują

Po wernisażu, na kartach kroniki RBP w Szubinie, odczytać można zapiski umieszczone przez obecnych na otwarciu wystawy gości, którzy podzielili się wspomnieniami związanymi z historią 10-letniej współpracy w stowarzyszeniu, m.in.: „Dziesięć lat inicjatyw i kilkadziesiąt projektów, które wzbogaciły nasz region. To też lata wspomnień i przyjaźni, które przetrwały mimo różnic, które dzielą Krajnę i Pałuki”.

Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie prezentowana do 10 maja w godzinach otwarcia biblioteki.

fot. Małgorzata Staszak