8 Marca w Samoklęskach Małych

niedziela, 15.3.2020

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej, w Samoklęskach Małych odbyło się w niedzielę spotkanie przy kawie i cieście . W uroczystości wzięły udział członkinie koła KGW oraz zaproszeni goście. Specjalnie dla pań program artystyczny przygotowały dzieci. Mlą przewodnią występu było przesłanie M. L. Runbeck: „Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz lecz sposobem podróżowania”. Scenki teatralne, w których wystąpiły dzieci wywołały mnóstwo śmiechu wśród przybyłych gości. Sołtys Andrzej Kozłowski i przedstawiciel rady sołeckiej Łukasz Kamiński złożyli Paniom życzenia oraz wręczyli symbolicznego kwiatka. Panie zrzeszone w KGW podkreślały, że cenią sobie wspólne świętowanie. -Taka działalność na wsi jest potrzebna: integruje społeczność, pozwala na aktywne i miłe spędzenie wolnego czasu oraz realizację zainteresowań stwierdziła jedna z nich. Organizatorami imprezy byli: KGW w Samoklęskach Małych, Sołtys, Rada Sołecka oraz bibliotekarka Grażyna Gabryszewska.