“Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa (…)”

środa, 18.5.2011

“Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa(…)”. Kierując sie pragnieniem rozwijania kultury słowa, umiejętności wypowiedzi publicznej dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie zorganizowała pierwszy miejsko – gminny konkurs krasomówczy dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W konkursie wzięłi udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Turze i Królikowie oraz z Gimnazjum nr w Szubinie. W grupie młodszej miejsce pierwsze zajął Filip Grochala z Królikowa. W grupie gimnazjalnej miejsce pierwsze przypadło Aleksandrze Mazurek, której jednocześnie przyznana została nagroda publiczności. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uznania za udział w turnieju. Należy dodać, że laureatów przygotowali nauczyciele: Barbara Wiencelewska – Cyranowicz i Agata Droszcz. Konkurs przygotowała i prowadziła Maria Mańkowska kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży a w Jury zasiedli: Maria Cholewa, Marzena Mierzwińska i Małgorzata Staszak.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski