Antydepresyjna historia sztuki pt. Od Michała Anioła do Andy Warhola czyli rozwój tożsamości i mentalności europejskiej

poniedziałek, 7.5.2012

W piątek 4 maja w Czytelni Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie odbyło sie spotkanie z Grzegorzem Pleszyńskim, szubińskim artystą plastykiem, performerem, animatorem autorskiej koncepcji “Kolorowej Szkoły”.

Pleszyński zaprezentował zebranym historię świata tłumaczoną rzeźbą i obrazami począwszy od “Dawida” dłuta Michała Anioła przez m.in.: “Tratwę Meduzy” Théodore’a Géricaulta, “Rozstrzelanie powstańców madryckich” Francisca Goi po obraz z najsłynniejszą na świecie zupą pomidorową Campbella pędzla Andy Warhola. Nie był to jednak tylko suchy wykład. Licznie  przybyła grupa fanów Pleszyńskiego uczestniczyła w ożywionej dyskusji na tematy ontologiczne i estetyczne omijając politykę i tym podobne przyziemne dziedziny życia.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski