Bądź ciekawy i dziel się wiedzą

czwartek, 23.2.2023

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im Stanisława Wyspiańskiego, w Szubinie, klasy turystycznej wzięła udział w nie typowej lekcji bibliotecznej. Uczniowie dzięki inicjatywie nauczycielki P. Magdaleny Piekarskiej spotkali się z Mirosławem Rzeszowskim, dyrektorem szubińskiej biblioteki, ale też zapalonym rowerzystą. Mirosław Rzeszowski opowiadał młodzieży o swoich dalekich i bliskich wypadach rowerowych ilustrując to bogatym zestawem zdjęć. Przekonywał uczniów, że ciekawe, godne obejrzenia zabytki przyrody i architektury oraz wspaniałe widokowo miejsca znaleźć można w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Szubina. Nie trzeba jechać aż do Berlina jak zrobił to autor spotkania. – Musicie spełnić kilka warunków by osiągnąć sukces nie tylko w biznesie turystycznym, ale szerzej, w pracy z ludźmi. Konieczne jest być ciekawym świata i ludzi, życzliwym, otworzyć oczy i zobaczyć to na co inni patrzą ale nie widzą, mieć potrzebę bezinteresownego dzielenia się wiedzą. Przyda się też stałe poszerzanie wiedzy i wytrwałość. Myślę, że o tym wszystkim wiecie – podsumował spotkanie dyrektor biblioteki.