Bajkowe święta w szubińskiej bibliotece

piątek, 15.12.2023

Szubińską bibliotekę odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie. Grupa przedszkolna Tygryski uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Bajkowe święta”. Przedszkolaki wysłuchały bajek Anity Głowińskiej „Idą święta!” oraz „Jak schować Lwa w Święta” Helen Stephens opowiadających w wierszowany sposób o tradycjach i zwyczajach towarzyszących zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie opowiadały o przygotowaniach do świąt w swoich domach. Z okazji nadchodzących świąt w oddziale dla dzieci przygotowano wystawkę „Książki świąteczne” dla naszych małych czytelników. Każdemu, komu dłuży się czas w oczekiwaniu na święta lub kto ma ochotę wprowadzić się w świąteczny nastrój zapraszamy wybrać sobie książkę o tematyce świątecznej z bibliotecznej wystawy do wypożyczenia.