Białoruscy dziennikarze w naszej bibliotece

piątek, 14.11.2014

Od 10 listopada w redakcji Tygodnika Lokalnego “Pałuki” w Żninie staż odbywają dwaj dziennikarze z Białorusi. Przyjechali do Żnina po to, by zobaczyć jak redagowana jest i wydawana gazeta lokalna. Oprócz tego poznają lokalną scenę polityczną. W związku z tym, w czwartek 13 listopada gościli na sesji Rady Miejskiej w Szubinie.

PIOTRA HUZAJEWSKIEGO, wydawcę i redaktora naczelnego gazety “Hancewicki Czas” oraz ALEHA SUPRUNIUKA, dziennikarza gazety “Kurier Brzeski” powitał przewodniczący Rady Miejskiej Marek Domżała. Goście z Białorusi z ciekawością przysłuchiwali się obradom Rady Miejskiej i byli świadkami pożegnania burmistrza Ignacego Pogodzińskiego.

Dziennikarze z Białorusi odwiedzili też szubińskie instytucje kultury. Ekspozycje w Muzeum Ziemi Szubińskiej zaprezentowała dyrektor Kamila Czechowska. Goście dowiedzieli się wiele o historii i tradycji Pałuk. Po sesji skorzystali z zaproszenia dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosława Rzeszowskiego. Białorusini obejrzeli obie czytelnie, zapoznali się z ofertą wypożyczalni i obejrzeli fotografie wystawy galerii “Flesz”. Otrzymali z rąk dyrektora wydawnictwa biblioteki i Kronikę XX wieku.

autor wszystkich zdjęć: Remigiusz Konieczka, Tygodnik Lokalny “Pałuki”

tekst: Remigiusz Konieczka, Tygodnik Lokalny “Pałuki”
tytuł: Dyrektor RBP w Szubinie