Biblioteka najlepszym miejscem dla Rodziny:)

czwartek, 11.5.2023

Z okazji przypadającego 8 maja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek i rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek, w ciągu kilku dni naszą książnicę odwiedziły dzieci z kilku przedszkoli: z Punktu Przedszkolnego „Abecadło”, z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie, z grup „Promyczki” i „Smerfy”, Przedszkolaki z małej Jedynki przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Szubinie: grupy „Sówki”, ”Motylki” i „Pszczółki”. Otworzyliśmy przed dziećmi podwoje biblioteki. Maluchy zwiedziły wypożyczalnie dal dorosłych, czytelnię. Obejrzały wystawy w galerii Flesz i „ Na Piętrze” dowiedziały się jak zostać naszym czytelnikiem i oczywiście wysłuchały ciekawszych fragmentów bajek czytanych przez bibliotekarkę P. Hannę Werbicką, która przygotowała i przeprowadziła zajęcia. Był też czas na twórczość własną. Dzieci rysowały z pasją ilustracje do ulubionych bajek. Wiele radości dało maluchom buszowanie między regałami książek w oddziale dla dzieci i przejażdżka na niby naszą białą lokomotywą, którą opiewał Edward Stachura. Przedszkolaki wiedzą już, że aby zostać naszym czytelnikiem muszą pojawić się w Oddziale dla dzieci z rodzicem. Szanowni Państwo dajcie się namówić na wizytę w naszej bibliotece ze swymi pociechami!