Biblioteka w Rynarzewie też gości przedszkolaki

piątek, 1.3.2019

W dniu 01 marca 2019 roku w Rynarzewie odbyła się lekcja biblioteczna. Wycieczka do biblioteki to jeden z najlepszych sposobów zainteresowania dzieci książką. Spotkanie przedszkolaków – grupy „Biedronek” z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie w naszej bibliotece ma za zadanie propagować literaturę, wyrobić kulturę czytelniczą oraz wzbogacić w dzieciach chęć osobistego kontaktu ze słowem pisanym. Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenie biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiadała im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w bibliotece i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Przedszkolaki przypomniały sobie również, jakie są zasady i czego nie wolno robić z książką, Obiecały także, że założą sobie karty czytelnika, aby w pełni korzystać z usług biblioteki. Było również głośne czytanie bajki pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Na zakończenie spotkania dzieci kolorowały obrazek skrzata. W spotkaniu udział wzięło 11 dzieci wraz z paniami, Anną Krakowiak i Jolantą Jakubowską , a zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Smolińska.