Czas na Medal im. ks. J. Kleina

środa, 18.3.2015

Szanowni Państwo, Kapituła Honorowego Medalu im. ks. J. Kleina Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego, zwraca się z prośbą o nadsyłanie kandydatur do tego zaszczytnego odznaczenia. Medal wręcza się mieszkańcom gminy Szubin wyróżniającym się na polu kultury i działalności społecznej.

Zgłoszenia kandydatur z uzasadnieniem na piśmie może przedstawić organizacja, stowarzyszenie lub grupa mieszkańców. Należy je przesłać do 7 kwietnia br. na adres: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie, ul. Kcyńska 11, 89-200 Szubin z dopiskiem “Medal”.
Medal przyznaje się od 2000 roku. Przypominamy, że w ubiegłym roku medal otrzymał Pan Marek Nikodem, miłośnik astronomii, astrofotografowi i popularyzator nauki. Współzałożyciel Szubińskiego Klubu Przyjaciół Astronomii SzKaPA, następnie założyciel i wieloletni prezes Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego działającego od lipca 2001r. Współtwórca największego w Polsce amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Jak Państwo wiecie od 2011r. poszerzono dziedziny, za które medal można uzyskać. Oprócz szeroko pojętej kultury znalazły się w regulaminie dokonania na polu nauki i działań społecznych oraz znaczący ich sponsoring. Liczymy, że poszerzenie formuły regulaminu przyniesie korzyść dla życia społeczno – kulturalnego w naszej gminie.

www.szubintowarzystwo.pl

Prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego