Czerwony wtorek w bibliotece w Chomętowie

czwartek, 10.2.2011

We wtorek dominował kolor czerwony, kojarzony z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Czerwony jest kolorem dynamicznym przykuwającym uwagę.

Dzieciom często kojarzy się z pożarem, strażakiem. Dlatego też, w tym dniu nie zabrakło w Bibliotece wizyty strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chomętowie. Na spotkanie z dziećmi przyjechał wozem strażackim Pan Marcin Brzykcy, który ukończył kurs ratownictwa medycznego, zaprezentował im pełne wyposażenie wozu w przedmioty potrzebne do walki z żywiołem oraz w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego.

W drugiej części spotkania dzieci wykonywały serduszka i laurki walentynkowe. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali czerwone balony w kształcie serca oraz słodycze.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Chomętowie