Dwie wizyty w Oddziale dla dzieci

wtorek, 9.4.2019

Trzeciego kwietnia odbyło się radosne spotkanie w naszej bibliotece. Książki pomagają nam zwolnić to hasło tegorocznego Światowego Dnia Książki. Dzieci pod kierunkiem kierowniczki Oddziału dla Dzieci p. Marii Mańkowskiej zanurzały się w rymowanki, bajeczki, opowiastki, przekonując się, że książka ma tą cudowną własność spowalniania świata. Przedszkolacy jako pierwsi obejrzeli nowe puzzle biblioteki, do których układania zapraszamy. W spotkaniu brało udział 15 przedszkolaków z grupy Żabek ze Szkoły podstawowej nr 2 w Szubinie. Dwa dni później miało miejsce spotkanie literackie pt. Krasnoludki i cała reszta. Do naszego Oddziału dla dzieci z pierwsza wizytą dotarły maluchy z pierwszego rocznika Przedszkola nr 2 w Szubinie. Pod kierunkiem P. Marii Mańkowskiej przedszkolaki śpiewały piosenkę o pociągu, mówiły wiersz o tańczących Michałach, robiły maski koali i tygryska oraz szukały książeczek o tym, skąd się biorą krasnoludki. Na koniec dzieci słuchały książki Przemysława Wechterowicza pt. Czy ktoś widział zajączka?