Dzieci i Minionki w Samoklęskach Małych

czwartek, 16.6.2016

W Dniu Dziecka Filię biblioteczną w Samoklęskach Małych odwiedziły Minionki wraz z rodzicami i wychowawczynią P. Emilią Lewandowską z punktu przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki literackie oraz wysłuchały bajki. Przewodnikiem po bibliotece był tajemniczy
Duszek Książkouszek. Podczas zabaw w plenerze dzieci poszukiwały skarbu. Następnie udały się do gospodarstwa rolnego państwa Pawlaków. Z zaciekawieniem przyglądały się zwierzętom hodowlanym, maszyną rolniczym, poznały pracę rolnika.
Dużą atrakcją dla przedszkolaków stały się magiczne pokazy przygotowane przez
p. Karoline Kornalewicz . Mieniące, kolorowe bańki mydlane unosiły się w powietrzu i wywoływały salwy śmiechu. Pogoda dopisała, był to dzień pełen wrażeń. Wydarzenie wspólnie z nauczycielką przygotowała i przeprowadziła bibliotekarka P. Grażyna Gabryszewska.