Dzień Dziecka to dzień Rodziny

wtorek, 2.6.2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w oddziale dla dzieci biblioteki publicznej w Szubinie, odbyło się spotkanie dzieci z Koła Miłośników Książki wraz rodzicami pt.: „Zaklęcie na R”. Zaczynem wspólnych rozmów i działań była torebka i kapelusz mamy Jana Pawła II p. Emilii Wojtyłowej i wiersze ks. Jana Twardowskiego. Potem pojawiła się „Domowa kuchnia polska dla dzieci gotowych, aby gotować” i opowieści snute przy stole zastawionym słodyczami i napojami ufundowanymi przez bibliotekę i rodziców. Matematyka pomogła opisać nasze rodziny i z ołówkiem w ręku policzyliśmy ile w domach jest nóg, włosów i kości. Z lupą śledziliśmy „domowe potwory” a na hasło „Włóczykije, włóczykije, jak się Wam na świecie żyje” opisywaliśmy nasze wspólne wyprawy. Organizatorka spotkania, bibliotekarka Maria Mańkowska, stwierdziła – Dzień Dziecka zamienił się w naszej bibliotece w święto Dzieci, Mamy, Taty i Rodziny. To bardzo szczęśliwa przemiana.

Dodajmy, że w spotkaniu brało udział osiem mam, trzech tatusiów i grupa dwudziestu dzieci. Atmosfera była w stu procentach świąteczna.

fot. RBP w Szubinie

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie