Dzień Głośnego Czytania w szubińskiej bibliotece

piątek, 29.9.2023

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w piątek 29 września,w szubińskiej bibliotece miało miejsce niecodzienne spotkanie przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie i uczniów klasy 8 a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Gościem honorowym wydarzenia był Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Burmistrz a następnie ósmoklasiści i ich opiekunowie czytali wybrane utwory literackie, których z przyjemnością i dużym zaciekawieniem słuchały przedszkolaki, ale również reszta publiczności. Utwory, które zostały przeczytane to min.: „Abecadło”, „Okulary” Juliana Tuwima, „Samochwała” Jana Brzechwy, „Paweł i Gaweł”, fragmenty książki „Król Lew”, fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, „Co się zdarzyło w piórniku” Izabeli Mikrut i wiele wiele innych. Wszyscy świetnie się bawili słuchając ciekawych interpretacji utworów literackich w wykonaniu naszych gości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność a w szczególności Panu Burmistrzowi.