Ekologia to życie wokół nas

wtorek, 23.6.2015

We wtorek, 23 czerwca 2015 r., odbyła się czwarta runda warsztatów ekologicznych pt. Ziemia jest naszym ogrodem, stanowiących część projektu współfinansowanego przez  Powiat Nakielski. W spotkaniu wzięły udział najstarsze klasy Gimnazjum nr 2.

Celem przewodnim projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz czynne zaangażowanie uczniów w działania proekologiczne. Dodajmy, że projekt realizuje Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przy wsparciu m.in. biblioteki publicznej, szkół szubińskich: Zespołu Szkół nr 2 i LO nr 1 w Szubinie. Partnerem projektu jest też Nadleśnictwo w Szubinie oraz ITV.Szubin.pl.

Już dzisiaj niecierpliwie oczekujemy drugiej fazy projektu – posadzenia w parku miejskim trzech dębów o nazwach: Wiara, Nadzieja i Miłość. Uroczystość będzie miała miejsce w połowie września tego roku.

W warsztatach wzięło udział około dziewięćdziesięciu uczniów.

fot. RBP w Szubinie

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie