El dia E- Dzień Języka Hiszpańskiego w bibliotece

poniedziałek, 24.6.2013

El dia E przypada na 22 czerwca i jest świętem wszystkich, którzy mówią po hiszpańsku. Dla  słuchaczy lektoratu języka hiszpańskiego w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie ten dzień miał miejsce w środę 19 czerwca – „W tym dniu czuliśmy się członkami ponad 500 milionowej rodziny osób mówiących w tym języku. Gościem specjalnym była przyjaciółka naszej biblioteki, Maria z królewskiego miasta Madryt, z którą mogliśmy konwersować, plotkować, odbyć krótki kurs gotowania, smakować polskie truskawki i pić miętę przy wspólnym stole” – relacjonowała Maria Mańkowska, bibliotekarka, uczestniczka kursu.

W spotkaniu brało udział 15 słuchaczy lektoratu języka hiszpańskiego nauczanego przez Panią iberystkę Agnieszkę Winiarską od  dwóch lat w naszej bibliotece. Już dziś możemy obiecać, że kurs języka hiszpańskiego dla początkujących i zaawansowanych wznowiony będzie od połowy września. Zapraszamy!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski