Festiwal letnich Nocy w Bibliotece zaczęty!

sobota, 6.8.2016

We wtorek 2 sierpnia biblioteka w Chomętowie zamieniła się w wioskę smerfów. Dla najmłodszych czytelników przygotowano wiele zabaw. Uczestnicy musieli poradzić sobie z zadaniem Smerfusia, zadaniem Ważniaka, Łasucha, Malarza i Harmoniusza. Wyśmienicie poradzili sobie także z zagadkami. Następnie młodzi zjedli słodki poczęstunek i przystąpili do stworzenia wioski smerfów. Nadszedł czas na rozłożenie śpiworów, co poszło dosyć sprawnie. Natomiast zaśnięcie okazało się trudniejsze, ponieważ dzieci długo jeszcze nalegały na odsunięcie w czasie ciszy nocnej. Trudno im było tego odmówić, upłynęło więc wiele chwil, zanim rozmowy i śmiechy umilkły i wszystkie Smerfy udały się w objęcia Morfeusza. Niedługo po pobudce i śniadaniu wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzach oraz wspaniałymi wspomnieniami opuściły budynek biblioteki. Całość imprezy przygotowała i prowadziła Marta Szczepaniak kierownik biblioteki w Chomętowie, przy wsparciu przyjaciół.