Jan Czochralski i Fryderyk Chopin w jednym sercu

poniedziałek, 17.3.2014

Jeśli ktokolwiek wątpił, że dzieci i młodzież może pochłaniać z pasją książki biograficzne to zmienił zdanie po spotkaniu z Anną Czerwińską-Rydel – muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY Gość Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie jest pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: o Fryderyku Chopinie, Marii Skłodowskiej-Curie, Januszu Korczaku, o Józefie Ignacym Kraszewskim i Janie Czochralskim z Kcyni.

Na piątkowe spotkania do szubińskiej biblioteki przybyły licznie dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Szubinie. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci zajmująco opowiadała o życiu Fryderyka Chopina i Jana Czochralskiego. Odpowiadała też na pytania dotyczące jej twórczości. Niespodzianką był udział w spotkaniu mamy pani Anny, która wspominała początki rodzenia się talentu pisarskiego swojej córki. Na sali obecny był także tata pani Anny Czerwińskiej. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów licznej gromadzie chętnych dzieci.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski