“Kolorowa Biblioteka: Koty, czyli historie z pewnego podwórka”

środa, 8.2.2012

“Kolorowa Biblioteka: Koty,czyli historie z pewnego podwórka” – spotkanie z okazji Tygodnia Kolorów w “Kolorowej Bibliotece”. Od początku istnienia słynnej już akcji” Antydepresyjna Szkoła” autorstwa Grzegorza Pleszyńskiego Rejonowa Biblioteka Publiczna włącza się w tygodniowe obchody realizując swój antydepresyjny, kolorowy program.

Tym razem obok wystawy książek przygotowano ciekawe zajęcia. W poniedziałek 6 lutego przez godzinę dwadzieścioro dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie przebywało w krainie dobrych uczuć i nastrojów zbudowanych przez Marię Mańkowską kierowniczkę Oddziału dla dzieci i młodzieży szubińskiej biblioteki. Uczniowie bawili się słowem i obrazem oglądając książki czarno – białe, bure, kolorowe, dowcipne, poważne, proste i dotykające trudnych spraw. Tematem głównym był kot, motyw przewodni  tegorocznej edycji.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski