Konkurs czytelniczy „Książka lata” rozstrzygnięty!

poniedziałek, 5.10.2015

Po raz siódmy Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zorganizowała w okresie wakacyjnym konkurs dla czytelników Wypożyczalni dla dorosłych. Od pierwszego lipca do końca kalendarzowego lata można było głosować na „KSIĄŻKĘ LATA”. W sumie oddano 134 głosy. Największą popularnością cieszyły się powieści polskich autorów: Katarzyny Michalak, Magdaleny Kordel, Gabrieli Gargaś, Izabeli Frączyk, Magdaleny Witkiewicz, Hanny Cygler oraz Barbary Rybałtowskiej.

Czytelnicy najchętniej czytali beletrystykę: romanse, powieści obyczajowe i psychologiczne. W literaturze obcej najpopularniejszymi autorami byli: Paulina Simons, Gregory Philippa, Diane Chamberlain, Carla Montero, Evans Richard Paul, Jodi Picoult. Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, kryminalna, thrillery takich pisarzy jak: Katarzyna Bonda, Mariusz Zielke, Zygmunt Miłoszewski, Tomasz Sekielski oraz pisarzy zagranicznych: Camilia Lackberg, Charlotte Link, Harlan Coben, Stieg Larsson, Bernard Minier. Najchętniej wybieranymi pisarzami powieści historycznych był Gregore R. R.Martin.

Wśród wyborów czytelniczek znalazły się też powieści erotyczne takich pisarzy jak: Sylvia Day, L. J. James, Kerrelyn Sparks.

W kategorii literatury niebeletrystycznej najchętniej czytano książki biograficzne: Moniki Jaruzelskiej, G.J. Meyer, Ewy Stachniak.

Laureatami konkursu „Książka Lata 2015” zostały panie: Lucja Rakowska oraz Anna Minczyńska. Wszystkim czytelnikom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy :)

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski