Kulinarnie i plastycznie w Rynarzewie

piątek, 30.8.2019

Za nami ostatni wakacyjny tydzień spędzony z Biblioteką i Świetlicą Wiejską w Rynarzewie. W cyklicznych zajęciach udział wzięło 26 dzieci. Podobnie jak w pierwszym miesiącu można było w ciekawy i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy mapę marzeń i dekoracje. Były zajęcia ruchowe np. berek… Dzieci lubią poszaleć. Zajęcia kulinarne cieszyły się nie małym zainteresowaniem, a własnoręcznie wykonane naleśniki znikały z talerzy w iście ekspresowym tempie. Nie zabrakło nieśmiertelnych planszówek, Gra prowadzona była w atmosferze zdrowej rywalizacji. Każde dziecko chciało wygrać, ale przegrana mobilizowała. Ostatniego dnia robiliśmy kapsułę czas. Uczestnicy opisali siebie, swoją rodzinę, zainteresowania i plany na przyszłość. Kapsuła została zakopana na trzy lata w miejscu objętym naszym sekretem. Nie zabrakło strawy cielesnej. Była pizza. Tak zakończyliśmy wakacje 2019 roku. Zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Siódmiak. – Dziekuję wszystkim współuczestnikom naszych działań i życzę samych sukcesów w nowym roku szkolnym– dziękowała p. Wiesława. Do podziękowań i życzeń dołącza się dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.