Letnie zajęcia w Rynarzewie

czwartek, 22.7.2021

Jak co roku Biblioteka w Rynarzewie przygotowała zajęcia letnie skierowane do dzieci. Odstępstwem od poprzednich zajęć były tematy spotkań, tym razem to bibliotekarka wysłuchała dzieci, i to one same wybierały tematy zajęć. I tak na jednych ze spotkań rozmawialiśmy o naszym województwie, co mamy ciekawego do zwiedzania. Dzieci wymieniały: kolejkę wąskotorową w Żninie, Biskupin, Bory Tucholskie, Starówkę i Wyspę Młyńską w Bydgoszczy, w Toruniu: Teatr Lalek, Starówkę, obserwatorium astronomiczne i wiele innych miejsc. Kolejne zajęcia poświęcone były recyklingowi, na których dzieci z bibliotekarką przygotowywały lampiony ze słoików. Jednak najbardziej przypadło do gustu małym uczestnikom zajęć plątanie sznurka metodą makramy. Powstały piękne zawieszki – pióra i anioły. Hitem tych zajęć była biżuteria wykonana przez dzieci. Zajęcia z makramy tak się spodobały, że uczestnicy zapowiedzieli powrót do biblioteki na kolejne plątania.