Mądre Sowy w filii bibliotecznej w Zamościu

piątek, 13.10.2023

W piątek, 13 października 2023 r.  filię biblioteki w Zamościu odwiedziła grupa dzieci „Mądre Sowy” z przedszkola Iguś. Odwiedzający poznali najważniejsze zadania biblioteki i jej roli jako miejsca rozwijania zainteresowań i zdobywania wiedzy. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i w jaki sposób można wypożyczać książki, a także jak zostać czytelnikiem. Mali goście odpowiadali na zagadki związane z biblioteką.
Najmłodsi uczestnicy wysłuchali tekstu Marcina Przewoźniaka pod tytułem „Piosenka o książkach”. Dzieci opowiadały jakie znają postacie z książek, jakie książki mają w domowej bibliotece i kto najczęściej im je czyta. Podczas spotkania dzieci stworzyły obrazy, których tematem były uśmiechnięte buźki książek zapraszających do czytania, a do ich wykonania wykorzystały dary jesieni w postaci liści i owoców orzecha włoskiego, kasztanowca i dębu. Dary jesieni przydały się także do gry w planszówkę. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę przygotowaną z okazji Dnia Nauczyciela. Dziękujemy za przemiłe spotkanie w murach biblioteki i zapraszamy do dalszych odwiedzin.