Małe Formy Malarskie Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej

sobota, 29.1.2022

Hanna Zawadzka-Pleszyńska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy m.inn. Edukacji plastycznej dzieci, młodzież a nawet osoby dorosłe. Hanna Zawadzaka-Pleszyńska jest prezesem grupy plastycznej Plamas’ działającej w Szubińskim |Domu Kultury. Malarka ma na swoim koncie ponad czterdzieści wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Tematami jej prac są głównie pejzaże, kwiaty, ale też martwa natura, portrety. Uprawia różne techniki malarskie: akryl, akwarela, pastel oraz rysunek. Jest laureatka nagród za dokonania twórcze. Została odznaczona Honorowym Medalem ks. Jana Kleina. Wernisaz miał miejscze 28 stycznia br. Wystawę artystki można oglądać do końca marca w galerii „ Na Piętrze” szubińskiej biblioteki Publicznej. Chętnych do zakupu jej prac zapraszamy do kontaktu z artystką.