Medal im. ks. J. Kleina w ręce Marka Nikodema

poniedziałek, 19.5.2014

Po raz piętnasty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało Medal im. ks. Jana Kleina. Kapituła medalu była jednogłośna wskazując na Marka Nikodema społecznika i fotografika, współtwórcę słynnego amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach pod Szubinem, autora wybitnych zdjęć Kosmosu, propagatora wiedzy astronomicznej wśród dzieci i młodzieży. Tradycyjnie uroczystość wręczenia medalu odbyła się w Rejonowej Bibliotece Publicznej – siedzibie Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego. Na piątkowej uroczystości obecni byli m.in. Marek Domżała – przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie i Andrzej Wrona – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie, Silvana Oczkowska radna Sejmiku Samorządowego oraz Artur Michalak przewodniczący Rady Powiatu. Nie trzeba dodawać, że sala wypełniona była przyjaciółmi Marka Nikodema.

Prezes Szubińskiego Towarzystwa P. Mirosław Rzeszowski przypomniał wszystkich odznaczonych w latach ubiegłych Medalem im. ks. J. Kleina. Wspólnie z wiceprezesami: P. Kamilą Czechowską i Aldoną Gordon przedstawili zgromadzonym zasługi i dokonania tegorocznego laureata, P. Marka Nikodema. Po dekoracji, gratulacjom ze strony przybyłych na uroczystość nie było końca. Tuż po części oficjalnej Marek Nikodem zaprezentował pokaz multimedialny swego autorstwa. Donośne brawa były najlepszą recenzją pokazu wieńczącego uroczystość.

fot. Małgorzata Staszak

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie