Medal ks. Kleina dla Hanny Pleszyńskiej

piątek, 24.5.2019

Tradycyjnie Rejonowa Biblioteka Publiczna jest miejscem corocznej uroczystości wręczenia Honorowego medalu im. ks. Jana Kleina. Gala zorganizowaną przez bibliotekę i członków Zarządu szubińskiego Towarzystwa kulturalnego była w tym roku szczególnie udana. Wielka w tym zasługa laureatki medalu P. Hanny Zawadzkiej – Pleszyńskej, której osoba przyciągnęła rzeszę sympatyków, przyjaciół i oficjalnych gości. Polecamy film Remigiusza Konieczki:

Przypomnijmy, że z inicjatywy Bronisława Rogi prezesa Kujawsko Pałuckiego Towarzystwie Kulturalnego, w w 2000 roku powstała Kapituła Honorowego Medalu im. Ks. Jana Kleina. W skład Kapituły weszli m.in. członkowie zarządu Towarzystwa, a także przedstawiciele samorządu i ks. dziekan. Celem Zarządu Szubińskiego Towarzystwa kulturalnego od początku było wyróżnianie medalem wybitnych działaczy kultury i życia społecznego. Nie przeszkodziła w tym się likwidacja Oddziału Kujawsko Pomorskiego Towarzystwa Kulturalnego bowiem w jego miejsce pojawiło się Szubińskie Towarzystwo Kulturalne posiadające odrębną osobowość prawną. W czwartek 23 maja br. w obecności przedstawicieli władz samorządowych z burmistrzem Mariuszem Piotrkowskim, wice burmistrza Wiolettą Borys – Stachowiak oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską na czele wręczono uroczyście medal P. Hannie Zawadzkiej Pleszyńskiej. Po przemówieniach oraz gratulacjach licznie przybyłych gości odbyła się część artystyczna pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej. W trakcie koncertu wystąpili: gitara Kacper Jakubowski, ukulele i wokal Barbara Siuchnińska, wokal Julia Grabowska, Zuzanna Bąk. Wypada przypomnieć, że P. Jolanta Muzalewska jest ubiegłoroczną laureatką Honorowego Medali im. ks. Jana Kleina. Dziękujemy! Podziękowania należą się też dyrekcji i pracownikom Szubińskiego Domu Kultury za udzielenie wsparcia w przygotowaniu wizualnej i akustycznej oprawy uroczystości. Galę zakończyły wspólne zdjęcia z laureatką medalu i nieformalne spotkanie przy kawie.