Medale im. ks. J. Kleina rozdane!

piątek, 9.6.2017

Po raz siedemnasty wręczono uroczyście  Honorowy Medal im. ks. Jana Kleina nadawany przez Kapitułę Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W tym roku z rąk  członków Kapituły medal otrzymali ks.  kanonik Leszek Kroll ze Słupów za m.in. wybitną i wieloletnią działalność  społeczną  propagującą kulturę w środowisku wiejskim oraz P. dr Mariusz Winiecki z Szubina za wytrwałą  działalność  naukową i propagującą wiedzę o szubińskim  Oflagu 64 nie tylko w kraju ale i zagranicą, za liczne publikacje i promowanie naszego miasta. Na sali nie zabrakło  medalistów poprzednich edycji, przedstawicieli Rady Miejskiej i Rady Powiatu, a także  mieszkańców naszej Gminy. Uroczystość wręczenia medali uświetniły swoim występem wokalnym Jagoda Buksa i Małgorzata Smorga z Zalesia. Dziewczęta wystąpiły  bezinteresownie, śpiewając polskie piosenki. W  organizacji poczęstunku  wsparła nas restauracja Wulkan z Kowalewa. Dziękujemy!

Także film z wręczenia Medalu autorstwa  R. Konieczki  http://movie.palukitygodnik.pl/2017-04/klein17f.mp4