Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej bibliotece

czwartek, 11.2.2016

W czwartek, 11 lutego 2016 r., w Oddziale dla dzieci szubińskiej biblioteki odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Szubinie. Była ku temu dobra okazja – zbliżający się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzieci słuchały „Pingwinka” patronki przedszkola. Potem była zabawa, o tym jak przyjemnie i jak wesoło bawić się w pingwina. Wiersz „Bańkowice Mydlane” były inspiracją do zaprojektowania naszej bibliotecznej ciuchci przez uczestników zajęć. Na koniec pojawiły się książki „na sygnale”: o chorobach, szpitalu, cierpieniu i biblioterapii, ponieważ 11 luty to światowy Dzień Chorych. W spotkaniu przygotowanym i prowadzonym przez bibliotekarkę Marię Mańkowską  brało udział 7 przedszkolaków.

fot. RBP w Szubinie

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie