Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

środa, 4.4.2012

W poniedziałek 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena w Oddziale dla dzieci naszej biblioteki odbyła się pogadanka z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego 23 kwietnia, w rocznicę śmierci Miguela de Cervantesa.

– To drugie święto ma swoją długą tradycję w Hiszpanii, gdzie jest obchodzone powszechnie i uroczyście oraz stanowi jeden z ważniejszych dni w szkolnym kalendarzu. Właśnie dlatego odkrywaliśmy przyjemność czytania na głos o stylu życia pewnego hipopotama, ziewającej księżniczce i Kocie Huncwocie. – Poinformowała Maria Mańkowska kierownik Oddziału dla dzieci. Dodajmy, że w spotkaniu brało udział 18 uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Dyrektor Rejonowej Biblioteka w Szubinie
Mirosław Rzeszowski