Międzynarodowy Dzień Pisarza w filii w Zamościu

piątek, 3.3.2023

W Międzynarodowy Dzień Pisarza filię biblioteczną w Zamościu odwiedziła grupa „Pszczółek” z Przedszkola „Iguś”. Naszych gości powitaliśmy ciepło i życzliwie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę zachęca do czytania. Dzieci dowiedziały się sporo o tym kto to jest pisarz i jak powstaje książka. Dzieci uczestniczyły w „podróżowaniu” przez zgadywanie autorów popularnych utworów takich jak „Leń”, „Samochwała”, „Okulary”, „Kajtkowe Przygody”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia książeczki z działu dziecięcego. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo recytacją wiersza pt. „Lokomotywa”. Ponieważ w lutym obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dzieci wykonały rysunki o kosmosie. Przedszkolakom spodobała  się przygoda z książką w bibliotece,  w której można się  świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła bibliotekarka P. Mariola Sawicka.