Miejmy serce nie tylko w Walentynki!

wtorek, 12.2.2013

Zamiast układać płomienne przemówienia można po prostu powiedzieć: kocham cię, wybacz, przepraszam, nie wiem, tęsknię, dziękuję. Te piękne słowa przydadzą się nam w lutym, gdy jedenastego lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych i czternastego lutego Dzień św. Walentego.

Na temat stosunku do bliźniego i okazywania uczuć nie tylko między zakochanymi  odbyło się w oddziale dla dzieci szubińskiej biblioteki spotkanie członków Koła Miłośników Książki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Dzieci wysłuchały historii o bohaterskiej Karolince, walca Julii z opery Charlesa Gounoda „Romeo i Julia” oraz wykonały papierowe samolociki i okręciki z napisem „tęsknię”, „wracaj”, „kocham Cię”. Spotkanie przygotowała Maria Mańkowska. Dziećmi opiekuje się Karina Kuźniak Garstecka.

fot. Małgorzata Staszak

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie