MÓJ ŚWIAT bez alkoholu i narkotyków

poniedziałek, 23.9.2013

Blisko sto dzieci wzięło udział w trzeciej edycji wakacyjnego konkursu plastycznego pt. “Mój Świat bez narkotyków i alkoholu”. Pomysłodawcą zabawy była Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie. W sobotę 20 września, w ostatni dzień lata odbył się finał międzygminnego konkursu plastycznego pt. “Mój Świat bez narkotyków i alkoholu“. Konkurs zorganizowany po raz trzeci przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie wsparli: Bank Spółdzielczy w Szubinie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W zabawie uczestniczyło prawie sto dzieci z terenu Gminy Szubin. Konkurs realizowany był przez cztery wiejskie biblioteki publiczne Gminy Szubin w ramach projektu “Lato w bibliotece”. Projekt dofinansował Powiat Nakielski.

W szerokim finale konkursu znalazło się 40 prac, które zaprezentowano na wernisażu w Galerii Korytarzyk P. Natalii i Macieja Jelińskich przy ul. 3 Maja w Szubinie. Najlepsze prace nagrodzono książkami, które wręczył wiceburmistrz Mariusz Piotrkowski. Wystawę oglądać można jeszcze przez dwa tygodnie, po skontaktowaniu się z właścicielami.

Nagrodzeni: grupa starsza: Gracjan Modrzejewski – Królikowo, grupa młodsza: Zosia Wabich (7 lat) – Chomętowo, Zuzia Adamowska(4 lata) – Szubin.

Wyróżnienia: Natalia Barnach(7 lat) – Samoklęski Małe, Kawecka Daria (9 lat) – Chomętowo, Miłosz Guzek(8 lat) Samoklęski Małe, Sonia Sztuba (4 lata) – Chomętowo, Natalia Kamińska (7 lat) – Gąbin, Julia Ośka (10 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Kamil Karaś (10 lat) Królikowo. Sylwia Olszewska (10 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Oliwia Adamowska (8 lat) – Szubin, Marta Marchel (9 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Rita Kowalczyk (8 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Kuba Nazderko (8 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Wiktoria Szymańska ( 8 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin, Justyna Wieczorek (9 lat) Kraina Uśmiechu – Szubin.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski