Na końcu świata czyli w Armenii

czwartek, 24.2.2011

W środę 23 lutego o godz.17.00 w czytelni Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie, w ramach z cyklu “Podróże z przygodą” odbyło się spotkanie z geografką Bernadetą Kowalską, która zabrała nas w podróż po mało znanej Armenii – jednej z 15 dawnych republik byłego ZSRR dziś suwerennego państwa. Jak przypomniała nam Pani Bernadeta Armenia słynie z licznych zabytków sakralnych, w skład których wchodzą zespoły klasztorne i kościoły. Narodowym symbolem Armenii jest góra Ararat od wieków uważana przez Ormian za swój duchowy dom. Istnieje domniemanie, że tam też znalazła schronienie mityczna arka przymierza. Mieszkańcy tamtych ziem, Ormianie słyną z gościnności, wywodzącej się jeszcze z tradycji starożytnych.

Arcyciekawej gawędzie naszego gościa towarzyszył pokaz niezwykle barwnych zdjęć ukazujących piękno dalekiej krainy. W spotkaniu z Panią Bernadetą wzięło udział ponad 30 osób. Imprezie towarzyszyła wystawa pamiątek z Armenii. Dyrekcja Biblioteki wyraża wdzięczność pani Kowalskiej za nieodpłatne przeprowadzenie spotkania.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
mgr Mirosław Rzeszowski