Nagrody „KSIĄŻKI LATA 2023” w szubińskiej bibliotece przyznane

poniedziałek, 9.10.2023

Już po raz XIII odbył się w szubińskiej bibliotece wakacyjny konkurs dla dorosłych czytelników zatytułowany „Książka Lata”. Czytelnicy mogli głosować od 1 lipca do końca kalendarzowego lata. W sumie oddano 112 głosów. Największą popularnością cieszyły się powieści polskich autorów:

Joanny Jax, Barbary Wysoczańskiej, Joanny Tekieli, Sylwii Kubik, Katarzyny Misiołek, Magdaleny Witkiewicz, Edyty Świętek, Agnieszki Jeż, Weroniki Tomali. Najchętniej sięgano po beletrystykę w skład, której weszły romanse, powieści obyczajowe i psychologiczne. W literaturze obcej najpopularniejszymi autorami byli: Lucinda Riley, Kristin Hannah, Valerie Perrin, Taylor Reid, Delia Owens. Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, kryminalna oraz thrillery takich pisarzy jak: Mieczysław Gorzka, Hanna Greń, Marek Stelar, Maciej Siembieda, Remigiusz Mróz, Maksymilian Czornyj, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Marcel Moss, Lisa Gardner, B. A.Paris, Rachel Abbott, J. L.Horst, Harlan Coben.

Najchętniej wybieranymi pisarzami powieści historycznych, fantastycznych i przygodowych byli: Jacek Komuda, Mirosława Kareta, Jacek Piekara, Andrzej Ziemiański, Leszek Herman, S.A. Chakraborty, V.E.Schwab.

Wśród wyborów znalazły się też powieści erotyczne takich pisarzy jak: Agnieszka Lingas-Łaniewska, P. S.Herytiera, Weronika Ancerowicz, L. A.Casey, Monika Skabara, K. N. Haner.

W kategorii literatury niebeletrystycznej najchętniej czytano książki: dwie pozycje Joanny Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” oraz „Służące do wszystkiego”, Barbary Wysoczańskiej „Narzeczona nazisty”, Matthew McConaughey „Zielone światła”.

Czytelnicy nie zapominali także o literaturze związanej ze zdrowiem, zdrowym odżywianiem oraz o poradnikach o samorealizacji.

Laureatami konkursu „Książka Lata 2023” zostały panie: Małgorzata Heise i Lucyna Szczepaniak. W imieniu Pani Lucyny nagrodę odebrała jej córka Marta Domińska.

Czytelnikom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a wszystkich miłośników literatury zapraszamy na ucztę literacką do naszej szubińskiej książnicy :)