Nagrody za “Mój Świat” rozdane

sobota, 24.9.2011

W sobotę 24 września w Galerii Korytarzyk Natalii i Macieja Jelińskich, odbył się pokonkursowy wernisaż prac plastycznych dzieci z terenu miasta i gminy Szubin. Organizatorem wakacyjnego konkursu była Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie oraz Galeria Korytarzyk. Konkurs dofinansowała fundacja ORANGE. Jednym ze sponsorów był też P. Mariusz Winkowski.

W trakcie wernisażu organizatorzy w asyście burmistrza Ignacego Pogodzińskiego i jego zastępcy Mariusza Piotrkowskiego, wręczyli dzieciom nagrody książkowe. Przypomnijmy, że laureatami  pierwszej edycji konkursu byli: Oliwia Adamowska lat 7 z Szubina, Wiktoria Maciałek lat 8 z Szubina, Szymon Lewczyński lat 8 z Królikowa, Mariusz Winkowski lat 7 z Szubina, Mikołaj Rzeszowski lat 7 z Szubina, Agnieszka Rogacka lat 12 ze Starego Jarużyna, Wiktoria Leśniarek lat 7 z Zamościa oraz Paulina Bączek ze Starego Jarużyna – była to nagroda specjalna Macieja i Natalii Jelińskich. Konkurs realizowany w oparciu o wiejskie filie biblioteczne w Chomętowie, Rynarzewie, Królikowie i Samoklęskach Małych oraz Galerię Korytarzyk i oddział dla dzieci  szubińskiej biblioteki. Pierwsze próby współpracy gminnej instytucji kultury z prywatną galerią są obiecujące. Zamierzamy rozszerzyć tę działalność już niebawem – stwierdził dyrektor Mirosław Rzeszowski pomysłodawca przedsięwzięcia. Dodajmy, że w konkursie wzięło udział 58 dzieci. Nagrodzone i wyróżnione prace oglądać można w Korytarzyku do połowy października.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski