Narodowe Czytanie i Noc w Bibliotece

sobota, 8.10.2022

W piątek 7 października w szubińskiej bibliotece powiało duchem romantyzmu. Wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie włączyliśmy się w nurt Narodowego Czytania Ballad i Romansów Adama Mickiewicza. Warto przypomnieć, że ta cenna inicjatywa podjęta przez Prezydenta rzeczypospolitej polskiej ma już 20 lat istnienia. Lilie wieszcza w odbiorze, okazały się dla nas nader frapującym dramatem psychologicznym odczytanym świetnie przez młodzież licealną. W duchu romantycznym Zbigniew Borek zaprezentował pokaźną kolekcję kamieni półszlachetnych i niezwykłych. Piękno natury przemówiło do nas bardzo bezpośrednio. Ukoronowaniem wydarzenia było wystąpienie artysty plastyka, performera i muzyka Grzegorza Pleszyńskiego, który ukazał nam nieoczekiwane związki sztuki współczesnej z romantyzmem. Dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej dziękuje Liceum Ogólnokształcącemu im. St. Wyspiańskiego w Szubinie za partnerstwo w projekcie i pracownikom biblioteki za zaangażowanie w przygotowanie i realizację wydarzenia. Serdecznie dziękujemy przybyłym za obecność.