Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

środa, 2.3.2016

Nasza wiedza o walce “Żołnierzy Wyklętych” wciąż jest skromna. W przeddzień święta bohaterów walczących o wolną Polskę w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie z Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym kwartalnika “Wyklęci”, autorem książek o tematyce religijnej, współpracownika wielu czasopism i portali internetowych, autora dwutomowej pozycji pt. “Wilczęta. Rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych”. Młody student Uniwersytetu Jagielońskiego w trakcie swej prelekcji zaimponował rozległą wiedzą o historii ruchu oporu w Polsce przeciwko władzy komunistycznej. Przytoczone przez prelegenta historie licznych represji i prześladowań patriotów i ich rodzin głęboko poruszyły słuchaczy.

W trakcie spotkania można było nabyć książki Kajetana Rajskiego. Niebawem znajdziecie je państwo w naszej bibliotece.

fot. RBP w Szubinie

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie