Noc z planszówkami w Chomętowie

poniedziałek, 29.7.2019

W Bibliotece w Chomętowie wakacje trwają. Na kolejnym spotkaniu uczestnicy tworzyli własne gry planszowe. W czasie powstawania gier dzieci rozwijały swoją wyobraźnię. Starały się, aby powstałe planszówki były interesujące dla graczy. Po zakończeniu twórczej pracy została rozegrana pierwsza partia, żeby dowiedzieć się czy wymyślone gry planszowe sprawdzą się podczas zabawy. Na następnych zajęciach dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy krzyżówki. Wiele radości sprawiło uczestnikom znajdywanie różnic między obrazkami oraz odgadywanie zagadek. Każdy uczestnik starał się jako pierwszy odpowiedzieć na zadanie pytanie. Kolejne zajęcia odbyło się na świeżym powietrzu, podczas którego uczestnicy malowali kredą obrazy. Zgodnie z tradycją dzieci spędziły też noc w bibliotece, która zaczęła się o godzinie dwudziestej. Korzystając z pogody spotkania zaczął się zabawą na świeżym powietrzu. Następnie dzieci przeniosły się do biblioteki. Noc w Bibliotece przyniosła wiele radości i zabawy. Do późnych godzin nocnych trwały rozmowy. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła kierowniczka biblioteki w Chomętowie P. Sylwia Klim.