O prawach DZIECKA w bibliotece

środa, 23.11.2022

Dwudziestego listopada przypadał Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym dniem w poniedziałek bibliotekę w Rynarzewie odwiedziły dzieci z klas „0” a i b ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Ze sporą grupą maluchów znamy się, bo są stałymi czytelnikami. Na wstępie dzieci wysłuchały wiersza o Prawach Dziecka. Zajęcia miały na celu przybliżenie ich praw. Jednak dzieci wykazały się dużą znajomością przysługujących im praw. Omawialiśmy prawo do : zabawy, wyboru przyjaciół, nietykalności osobistej, wychowania w rodzinie, nauki, odpoczynku, wyrażania swojego zdanie i wielu innych. Dzieciom towarzyszyły Panie Marlena Sander, Anna Jacek – Szabała i Alicja Walkiewicz. Na zakończenie otrzymałam małą słodkość od moich gości, ale również one otrzymały słodki poczęstunek. Wizyta podobała się maluchom, więc umówiliśmy się na następne spotkanie. Zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Siódmiak.