“O rzeczach prostych i ważnych”

czwartek, 23.4.2015

23 kwietnia 2015 r. godzina 10:00 zastukała w okno i pojawiły się dzieci z Przedszkola „Słoneczko”.

„Papier się nie starzeje”, ma się dobrze i czeka na czytelnika. Urządziliśmy w Światowym Dniu Książki Wielkie Czytanie. Atmosfera odświętności towarzysząca lekturze miała przekonać, że książka przetrwa rewolucję cyfrową i jest tak jak koło, młotek i łyżka niezastąpiona, a biblioteka ze swoją ofertą jest w nauce, kulturze i edukacji nie tylko nieodzowna, ale też atrakcyjna. Czarodziejska szafa zagrała po polsku i hiszpańsku, bo dzięki katalończykom świętujemy. Legendę o św. Jerzym przedstawiliśmy w formie teatralno-słownej. Głośno czytaliśmy też historię ziewającej księżniczki i lwa ukrytego pod maską. Imprezę przygotowała Maria Mańkowska. W spotkaniu brało udział około 20 dzieci.

My czytamy, bo lubimy. A Wy?

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Oddział dla dzieci i młodzieży
Maria Mańkowska